Waarom een magazine over vrijwilligers?

{$items.title}

Waarom staat het maartnummer van ons magazine in het teken van de vrijwilligers?  De vraag is eerder waarom niet? Femma staat of valt immers met haar Femmavrijwilligers. De week van de vrijwilliger is een goeie gelegenheid om onze vrijwilligers expliciet te danken voor zoveel inzet.

Zonder de vrijwilligers van Femma:

 • Werden er in heel Vlaanderen 30.000 fijne activiteiten minder georganiseerd
 • Konden veel vrouwen niet zo lekker koken als ze nu doen
 • Zouden veel vrouwen eenzaam thuis zitten
 • Zou er veel minder gelachen worden
 • Zouden veel vrouwen hun creatieve talenten nooit ontdekt (en ontwikkeld) hebben
 • Zou het voor nieuwkomers nog moeilijker zijn om zich te integreren
 • Zouden er geen onvergetelijke vrouwenreizen zijn

Onze vrijwilligers maken Femma

 • door 60.000 vrouwen te verenigen in boeiende en leerrijke activiteiten
 • door zich open te stellen voor alle vrouwen in de buurt
 • door te zorgen voor warme ontmoetingen tussen vrouwen
 • door de standpunten van Femma mee uit te dragen en bijvoorbeeld door de gemeente vol te hangen met breiwerk
 • door steeds ongezouten de mening te geven zodat de werking nog beter kan worden
 • door mee te beslissen over de toekomst van Femma
 • door met vrouwen te reflecteren over een zinvol en gelukkig leven

Uren inzet en tonnen energie door gemotiveerde vrijwilligers. Zomaar, gratis en voor niets. Inzet die vaak onzichtbaar blijft of als evidentie wordt beschouwd. Daarom staat het magazine in het teken van onze vrijwilligers. Om te tonen dat hun inzet van onschatbare waarde is voor vrouwen, voor Femma en voor de samenleving.

Een dikke merci aan alle vrijwilligers!

Reacties

Christiane schreef

Ik vind heel leuk dat julie dat doen

Ik ben vroeger ook vrijwillig geweest van manterzorg

Jeanine Lips schreef

Femma vrijwilliger zijn is iets uniek! Ikzelf ben al bijna 40 jaar Femma vrijwilliger en weet bijgevolg hoe het waait en draait binnen een goed werkend Femma bestuur. Ik mocht onlangs ondervinden dat de dames van het bestuur van Femma Kleit steeds bereid zijn om te helpen en te steunen waar nodig. Jammer genoeg overleed mijn lieve man op 29 januari 2016. Mijn verdriet was en is immens. De vriendinnen (want dat zijn ze inmiddels allemaal geworden) van FEMMA afdeling KLEIT kwamen allemaal naar mij toe om eens na te praten, om steun en warmte te geven in deze droevige periode, om over koetjes en kalfjes te praten...Deze Femma vrijwilligers van het Kleitse Femma bestuur verdienen elk een speciale pluim, zij waren er als ik hen nodig had. Zo zie je maar dat je als Femma vrijwilliger heel belangrijk bent zowel in plezierige omstandigheden, maar zeker en vast ook bij droevige gebeurtenissen. Bedankt aan alle bestuursleden van Femma Kleit. Zonder vrijwilligers zou het leven er niet zo mooi uit zien!

Reageer