Femma Mixinthals: iedereen is welkom

{$items.title}

Vijf jaar geleden werd in Herentals - naast Femma Herentals - een nieuwe groep opgericht met een bijzonder doel: meer vrouwen van buitenlandse origine bereiken. Omdat de grondleggers van de groep hoopten op een mooie mix van nationaliteiten, werd de groep Mixinthals genoemd. Ondertussen heeft Femma Mixinthals al heel wat activiteiten op haar naam staan, en werd de visie van de groep wat aangepast. José Van den Eynde (69), een van de kernleden van de groep, vertelt.

José: ´Het oorspronkelijke plan was activiteiten te organiseren voor vrouwen van buitenlandse origine. Maar later besloten we de activiteiten van onze groep open te stellen voor iedereen, ongeacht leeftijd, geslacht of origine. Je hoeft dus ook geen lid van de groep te zijn om deel te nemen. Onze groep bestaat uit vijf dames die al het organisatorische werk en de administratie op zich nemen, maar iedereen die wil, kan aan onze activiteiten deelnemen. Zo organiseren we tijdens de zomer bijvoorbeeld een picknick, en daar komen ook families naartoe. Wij zijn dus in feite een kerngroep zonder leden. Het is vooral onze bedoeling mensen samen te brengen.´

´Wanneer we een activiteit organiseren, houden we die bewust zo laagdrempelig mogelijk. Zo hebben we een paar weken geleden een workshop pyrografie georganiseerd waaraan je voor 5 euro kon deelnemen. We kunnen dat alleen maar voor elkaar krijgen door samen te werken met andere verenigingen. Zo werkten we voor de workshop pyrografie samen met organisatie De Cirkel, waar ook de Sociale Kruidenier onder valt. Daardoor kregen we gratis een lokaal ter beschikking gesteld, konden we gratis publiciteit maken en voordelig drank aanbieden. Op die manier kunnen we onze prijzen laag houden en de activiteiten openstellen voor een breder publiek. Niet iedereen kan immers zomaar 30 euro lidgeld per jaar neertellen.´

Nog een bijzondere samenwerking vond vorig jaar plaats, toen Femma Mixinthals meewerkte aan Mixtemee, een dag georganiseerd vanuit Moktamee in het kader van Wereldtals. Moktamee is een creatieve hub: oude schoolgebouwen in het centrum van Herentals worden opengesteld voor mensen met een passie en duurzame ondernemers. Lieve Aerts (69) heeft een teken- en schilderatelier in Moktamee en nam het initiatief voor Mixtemee. Femma Mixinthals nam op die dag de logistieke ondersteuning voor hun rekening: ze ontvingen de bezoekers en hielpen bij het goede verloop.

Lieve: ´Het was een heel fijne dag. Veel organisaties hadden de handen in elkaar geslagen om leuke activiteiten op het getouw te zetten en mensen bij elkaar te brengen. Zo had de Gezinsbond voor de kinderen een soort wereldreis georganiseerd en waren er Voedselteams die de korte keten tussen bioboer en consument promootten. Er was een tentoonstelling met beelden uit Tanzania, iemand kwam een workshop Afrikaanse dans geven, en er was een folkoptreden van de muziekacademie. Atelier Feniks gaf een workshop waarin een techniek van schilderen met wol in de voetsporen van indianen uit Zuid-Amerika werd aangeleerd. Op de oude speelplaats van Moktamee werd een bricknick georganiseerd: daarbij werd het eten in kleine ovensteentjes of bricks opgewarmd, geïnspireerd op een kookwijze uit Oost-Afrika. Het duurt tamelijk lang voor het eten op die manier klaar is, maar dat was net positief, want zo ontstond er sociale interactie. En dat was uiteindelijk de bedoeling.´

Je vindt Femma Mixinthals op Facebook: https://www.facebook.com/FemmaMixinthals/

Reageer